Mersin Su Tesisatçı / 2019-10-22

Mersin Su Tesisatçısı Nasıl Olunur?

Potansiyel tesisatçılar için sağlam büyüme ve heyecan verici fırsatlar ön planda ve kariyer yol haritası hiç olmadığı kadar önemli. Fakat Su Tesisatçısı olmak ne kadar süre gelir? Kariyerinin iyi mi görünmesini istediğine bağlı! Döşem kariyerine başlamak için birkaç seçenek vardır ve doğru olanı seçmek kişisel hedeflerinize bağlıdır. Mersin su tesisatçısı olmanın bilgilerinı araştıralım.

Tesisat Kariyeriniz İçin ticaret Okullarını ve Çıraklıklarını Keşfetmek


Liseyi tamamladıysanız yada GED aldıysanız, iki temel döşem sertifikası seçeneğiniz vardır: bir döşem tecim okuluna gidin yahut bir döşem çıraklığı tamamlayın . Tipik olarak, bir tecim okulunda su tesisatı eğitimi için ortalama iki yıl devam eder. Bu arada, çıraklık programa bağlı olarak iki ila beş yıl sürebilir.

Bir ticaret okulunun yararları arasında, eğitimden sonrasında nerede çalıştığınızın esnekliği ve eğitiminiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak sayılabilir. Ancak çıraklık, çoğu zaman bir sendika yada işletme tarafından desteklenir. Bu rota daha az esneklik sağlasa da, eğitim fırsatlarını ödemiş olacaksınız. Her iki seçenek de nasıl tesisatçı olunacağını öğrenmenin etkili bir yoludur.

Tesisatçı Olmak: Su Tesisatçısı Durumu
geziçinin tesisatçısı olmak için, eğitiminizle ilgili endüstri deneyimine ihtiyacınız olacak. Tecrübe gereklilikleri eyaletlere bakılırsa değişmekle beraber, çoğu yer ortalama beş senelik deneyime ihtiyaç duyar. Bu deneyimi edindikten sonra, döşem sertifikalandırma testi için oturabilirsiniz. Birçok çıraklık öğrencileri öğrencileri seyahat etmenin lisans imtihanına uygun bir halde hazırlar .

Bazı insanlar sıhhi döşem kariyeri boyunca bu seviyede çalışmaya devam eder; ötekiler ise bir ana tesisatçı ilerlemeyi seçiyor. Bu nedenle, “tesisatçı olmak ne kadar sürüyor?” Sorusunun cevabı ne kadar ileri gitmek istediğinize bağlıdır. Usta seviyesinde kalmayı seçseniz bile, durumunuza bağlı olarak devamlı eğitimi tamamlamanız gerekebilir.

Tesisatçı Olmak: Usta tesisatçı olmak
Yolcu tesisatçılarının gereksinimleri gibi, ana tesisatçı olma süreci her durumda farklıdır. Bir çok devlet, bir seyahatci olarak en az iki yıl iş deneyimi isterken, bazıları on yıla kadar sürebilir. Bir ana tesisatçının durumu size daha fazla fırsat ve kazançlı bir sıhhi tesisat kariyeri seçeneği kazanmıştırrsa da, kendi sorumluluk sigortanızı sürdürmek şeklinde sorumluluklarınız da artmış olabilir .

Her eyalet farklı olduğundan, bulunduğunuz yerde su tesisatı işi yapmak için lisans gerekliliklerine aşina olmak çok önemlidir. Eyaletteki ana döşemçı seviyesinde yasal olarak çalışan bir döşemçıya iyi mi tam olarak sahip olacağınızı öğrenmek için eyalete bakılırsa gereklilikleri denetim ediniz.

Bu seviyede Tesisatçı olmak ne kadar devam eder? Birçok eyalette, beş yıl içinde tamamen lisanslı bir Tesisatçı (hemen hemen ana tesisatçı değil!) Olabilirsiniz. Oradan ana tesisatçı kimlik bilgilerinizi takip edebilir veya hatta kendi tesisat işinizi başlatabilirsiniz. Komşu ev hizmeti sağlayıcıları ailesine kendi  bayiliğinize katılma mevzusunda daha çok informasyon edinin