Duvardaki Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir

Duvarda Su Kaçağı Bulma 0532 580 97 29

Duvardaki Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir, Duvardaki su sızıntılarının çoğu hatalı yapılan tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Duvar kısımlarında oluşan sızıntılar dış duvarda oluşan çatlaklardan da kaynaklanmaktadır yağmur yağdığı zaman duvar içerisine su almaktadır. Tamir edilmeyen duvar su sızıntıları duvarda ve zeminde küflenme ve bozulmalara sebep olacaktır. Duvardaki alçı ve boyanın bozulması yerde parkenin şişmesi gibi maddi sorunlara sebep olacaktır. Duvar su sızıntıları artık profesyonel cihazlarla bulunmaktadır. Mersin su tesisat firmamız gelişmiş cihazlarla su sızıntısının yerini tespit etmektedir.
Hemen Ara WahatsApp

Duvarda Su Sızıntısının Nasıl Buluruz

Duvarlarda oluşan su sızıntısını bulmanın farklı yöntemler ile bulunabilir. Oda içerisinde parkelerde yada halılarda ıslanma fark edebiliriz. Zeminde köşelerde ıslaklı nem rutubet bulunduğu zaman duvarda su kaçağı var demektir. Duvarlarda boyada değişiklik olup olmadığına bakılmalıdır. Boya da renk değişimi küflenme, dökülme ve ıslaklık gözlenmektedir. Duvar zemininin su alması boyanın ve alcının dokusunu bozarak kabarma küflenme oluşturur ve zamanla dökülmeler meydana gelir. Duvarda su sızıntısı çoksa bu durum alt kata damlama yada nemlenme olarak tavanda belirir.

Duvarda Nemlenme Var Nasıl Bulunur?

Duvardan su sızması Yağmur gider borularından kaynaklana bilir. Yağmur gider boruları duvarın dış yüzünden indiği için olası bir çatlak, kırık su kaçırmasına sebep olacaktır. Yağmur su giderleri dış etkenlerden ve kullanım hatalarından kaynaklı sıklıkla tıkanmaktadır. Bu tıkanma gider borusunda su kaçağına sebep olacaktır. Bu durum ise duvarlarda nemlenme ıslaklık ve rutubete neden olur. Yağmur gider boruları gelişmiş kameralı sistemle iç kısmı kontrol edilmeli ve arızalı kırık parçanın değişimi yapılmalıdır.
Duvarda Nemlenme Var Nasıl Bulunur

Duvarda tesisat su kaçağını Anlama?

Ev içerisinde bulunan tüm muslukları, makine musluklarını, klozet musluklarını kapatın su kullanmayın. Su sayaç üzerinde rakamları not ederek 4 saat kadar beklemelisiniz. Tesisatta su kaçağı varsa sayaç üzerinde yazdığınız numaralarda değişiklik gözlenmektedir ve kullanılan su miktarında artış görünmektedir. Eğer su saatin numaralarında değişiklik olmadıysa duvardaki nemlenmeyi farklı alanlarda aramak gerekir.

Duvardaki Nemlenme Tesisattan Olur mu?

Duvarda nemlenme oluşmasının başlıca sebeplerinden biride tesisat borularında kaçak su sızıntısı olmasından kaynaklıdır. Tesisat borularının içerisinde basınçlı su olduğu için küçük bir delik veya çatlaktan çok fazla su kaçırmasına sebep olacaktır. Su borusu kaçağı duvarda ya da zeminde ıslanma terleme oluşturmaktadır. Kaçıran bölge büyükse su sızıntısı duvarlarda ve zeminde yoğun ıslaklığa sebep olur ve alt kata damlama olarak kendini gösterir. Duvarda su kaçağı bulma işlemi gelişmiş kameralı cihazlarla yapılmalıdır. Mersin tesisat firmamız son sistem kameralı cihazlarla duvar tesisat su kaçağını bulmaktadır.
Hemen Ara WahatsApp

Duvar Nemlendi Çözümü Nedir?

Duvardaki nemlenmenin neden kaynaklı olduğunun bulunmasında en etkili yönt4emlerden 1 tanesi de nem ölçüm cihazıdır. Duvar içerisinde sızıntının yerinin bulunmasında kesin sonuçlar gösterir. Nem ölçüm cihazı ile kacak bulma işlemi deneyimli firmalar tarafından yapılamalıdır. Duvardaki nemin neden oluştuğunu ve nemlenmenin nereden geldiğini tespit etmekte kullanılır. Mersin tesisat firmamızdan nem ölçüm konusunda destek alabilirsininiz profesyonel hizmet veren ustalarımız nem ölçüm cihazı ile nemlenmenin kaynağını bulup sizlere detaylı bilgi vermektedir.
Duvar Nemlendi Çözümü Nedir

Termal Kamera ile Duvarın Nemlenmesini Bulma

Kızılötesi kameralı sistemler duvardaki ısı farklılığını algılar ıslak ve nemli yeri net şekilde göstermektedir. Duvar yüzeyinde gözle görünmeyen ıslaklıkların bulunmasında kullanıla bilir. Duvar yüzeyinde nemlenmeden kaynaklı ısı farklılıkları oluşacaktır. Kamera ekranında nemlenmenin nerede yoğun olduğu görünür kaçağın yerinin nerede olduğu net olarak bilinmektedir.

Duvarda nemlenme veya ıslaklık var işse sebebini bulamıyorsanız gelişmiş cihazlarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Mersin su tesisat firması olarak gelişmiş cihazlarımız ve deneyimli ustalarımız ile profesyonel hizmet sunmaktayız firmamızla iletişime geçin duvarlarınızda oluşan nemlenme ıslaklıkların nereden geldiğini net olarak bulalım Duvardaki Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir.

İlgili Makaleler

Telefon et