Mutfak Gideri Tıkandı Nasıl Açılır

Mutfak Lavabo Gideri Açma 0532 580 97 29

Mutfak Gideri Tıkandı Nasıl Açılır, Mutfak giderinin tıkanması sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan bir tanesidir. Mutfak giderinin tıkanması gider borusunun yağlanmasından kaynaklı oluşmaktadır. Kızartma yağları, yemek artıkları gibi atıklar mutfak lavabosuna döküldüğü zaman gider borusunu daraltmaktadır bu durumsa pis suyun boru içerisinden gitmemesi mutfak evyesinin tıkanmasına sebep olur. Mersin tesisat firmamız tıkanan mutfak lavabo giderini robot makine ile kırmadan açmaktadır.

Mutfak giderinin açılmasında etkili olan bazı doğal yöntemler bulunmaktadır. Bunların başında sirke ile lavabo açma, karbonat ile lavabo açma, tuz ile lavabo açma gibi küçük çaplı mutfak gider tıkanıklarını açabilirsiniz. Kalıplaşmış ve sertleşmiş tıkanıklıkların açılmasında robot makineler etkili olmaktadır.
Hemen Ara WahatsApp

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak gider boruları hatalı kullanım sonucu tıkanmaktadır. Kızartma yağlarının gidere dökülmesi, yemek artıklarının lavaboya dökülmesi, mutfak lavabosuna cay dökülmesi, bulaşık makinesine tabakların artıklı konulması, sabun artıkları ve bulaşık tel kalıntıları mutfak lavabo giderine atıldığı zaman tıkanmalar meydana gelmektedir. Bazı tıkanıklıklar evde yapılabilen yöntemlerle açılır bazı tıkanıklıklar ise inatçı yağlanmadan kaynaklı basit yöntemlerle açılmamaktadır. Açılmayan tıkanmalara firmamız robot makinelerle müdahale etmektedir. Firmamızın bünyesinde bulunan gider açma makinesi sayesinde kırıp dökmeden tıkalı mutfak gider borusunun açılmasını gerçekleştiriyoruz.

Mutfak Gider Borusu Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo giderleri nasıl açılır? Gider borularında oluşan tıkanıklıklar firmamız tarafında sorunsuz kırmadan evinizi kirletmeden robot makine ile açılmaktadır. Öncelikle deneyimli ustalarımız adresine gelir ve tıkanan yeri tespit ve kontrolünü yapar. Gider açma işlerinde kullandığımız ve son sistem makineler yardımı ile gider borularını kırmadan tıkanan bölge açılmaktadır. Tıkanıklığın sebebi her ne olursa olsun sorunsuz açılmaktadır. Mersin de faaliyetini sürdüren firmamız sizleri mağdur etmemek için günün her saati hizmet vermektedir. Sizlerde profesyonel hizmet almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçin tıkanan mutfak giderini kırmadan açma işlemini gerçekleştirelim firmamız tarafından açılan mutfak giderlerine garanti veriyoruz.

Robot Makine ile Mutfak Gideri Açma

Mutfak gider boruları kızartma yağları, yemek artıkları ve bulaşık makinesinin gönderdiği kirli yağlı su mutfak giderini tıkamaktadır. Takanmış giderin açılması sızın tarafınızdan müdahale ile açılmamaktadır aksine hatalı yapılan işlemler boruya zarar vermektedir. Makine ile mutfak giderinin açılması yapılması gereken en doğru yöntemdir. Borulara zarar vermeden duvarları kırmadan mutfak gider borusunun açılmasında firmamızdan destek alabilirsiniz. Mersin tesisat firmamız deneyimli ustalar ve profesyonel makinelerle mutfak lavabo gider borularının açılmasında profesyonel hizmet sunuyoruz.
Hemen Ara WahatsApp Robot Makine ile Mutfak Gideri Açma

Tuz ve Sirke ile Mutfak Gideri Açma

Gider borusunda oluşan yağlanmanın açılmasında tuz ile sirkenin karışımı kullanılmaktadır. Bu yöntemle tuz ve sirkenin karıştırılması 2 maddenin tepkimeye girerek yağlanmayı erittiği bilinmektedir. Bu denene bileceğiniz bir yöntemdir. Öncelikle mutfak evyesi içerisinde su kalıntıları peçete ile alınmalıdır. 1 su bardağı tuz lavabo giderinin içerisine dökülür, tuzun üzerine 2 su bardağı sirke dökülür. Çaydanlıkla kaynatılan 1 demlik sıcak su tuz ve sirkenin üzerine dökülür. Sıcak suyla tepkimeye girmesi ile yağlanmayı eritip gider borusunun açılması gözlenir. Eğer gider borusu açılmadıysa firmamızla iletişime geçebilir gider borusunu tuz ve sirke kullanmadan robot makine ile açalım.

Karbonat ve Sirke ile Mutfak Gideri Açma

Bu yöntemde yağdan tıkalı boru nasıl açılır? Bu karışlım genelde en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Mutfak gider boruklarında tıkanıklık başlamışsa bu karışım tıkanan yerin açılmasında etkili olmaktadır. Öncelikle evye sifonu içerisine 1 su bardağı karbonat dökülür ve üzerine 2 su bardağı sirke dökülür 5dk bekledikten sonra üzerine kaynarsı dökülür ve beklenir. Tıkanıklık açıldığı zaman bolca soğuk sı dökülerek borunun içerisinde biriken kalıntılar rögara gitmesi sağlanır. Karbonat ve sirke üzerine sıcak su dökülürken yüzümüzü korumalıyız ve elimize eldiven giymeliyiz.
Karbonat ve Sirke ile Mutfak Gideri Açma

Tıkalı Mutfak Giderini Telle Açma

Tıkalı mutfak gideri açma aparatı ile tıkanıklık açma yöntemi sıklıkla kullanılan çözümlerden bir tanesidir. İnternetten veya nalburdan temin edeceğiniz tıkalı gider açma teli mutfak giderinin içerisine gönderilir ve küçük çevirme hareketi ile tıkanıklık açmaya çalışır. Gider açma teninin yapısı sarmal olduğu için çevirme hareketi ile gider borusuna kolaylıkla girecektir. Telin ucundaki çentikler sayesinde yağdan tıkanan gider borusu kolaylıkla açılacaktır. Mutfak gider borusu içerisinde biriken yağlar sertleşmiş ve aşırı katılaşmışsa gider açma teli gider borusunu açmayacaktın aşırı zorlama sonucu borular zarar görecektir. Bu gibi durumlarda farza zorlamadan işinde uzman firmamızla iletişime geçmenizi öneririz. Profesyonel hizmet veren firmamız sorunsuz mutfak lavabo giderini açacaktır.
Hemen Ara WahatsApp

Pompa ile Mutfak Gider Tıkanıklığı Açma

Gider açma pompası genel olarak her evde bulunmaktadır. Küçük tıkanıklıkların açılmasında etkili yöntemlerden bir tanesidir. Basit ve kullanışlı bu yöntem uygulanırken öncelikle mutfak evyesinin içerisine su doldurulmalıdır. Pompa lavabo sifon giderinin üzerine yerleştirilir ve 20 25 defa pompalama işlemi yapılır. Tıkanan bölge ile pompa arasında kalan su da basınç oluşması yağlanmanın rögara gitmesini sağlayacaktır. Pompa ile gider açma işlemi sadece küçük tıkanıklıklarda etkilidir. Eğer ki mutfak gider borusu tamamen tıkanmışsa makine ile açılması gerekmektedir.
Pompa ile Mutfak Gider Tıkanıklığı Açma

Kimyasal ile Mutfak Tıkanıklığı Açma

Lavabo açıcı kimyasallar tıkanıklığın açılmasında sizler tarafından en sık kullanılan yöntemlerin ilk başında gelmektedir. Lavabo açma kimyasalı insan sağlığı için ve gider boruları için oldukça zararlıdır. Mersin tesisat olarak kimyasalla gider borularının açılmasını önermiyoruz. Eğer gider açma kimyasalı ile lavabo açmak istiyorsanız öncelikle güvenliği ön planda tutmalısınız. Öncelikle gaz maskesi takmalısınız kimyasallardan çıkan buhar solunduğu zaman insan sağlığı tehdit etmektedir. Elinize naylon ve kalın eldiven takmalısınız. Asla farklı marka lavabo açıcı kimyasalları karıştırmayın. Lavabo açıcı kimyasal üzerine sıcak su döküldüğü zaman aşırı ısınma sonucu borulara zarar görecektir en önemli unsur ise lavabo açıcı kimyasallar hatalı kullanım esnasında yüzünüze ve elinize geldiği zaman vücudunuza iz bırakan zararlar verebilir.

Tıkanıklık açmada bu tarz yöntemlerle sağlığınızı tehlikeye atmayın Mersinde hizmet veren firmamızı arayın gelişmiş robot makineler ile tıkanan gider borularını sizin yerinize biz açalım. İşinde uzman ustalarımız tıkanıklığın durumuna göre doğru ekipmanlar kullanarak evinize zarar vermeden mutfak gider borusunu açacaktır.

İlgili Makaleler

Telefon et