Aç Kapa Batarya Tamiri

Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Aç Kapa Batarya Tamiri, Su damlatan bataryaların tamiri deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bataryaların kartuş kısmı bozulduğu için batarya tamiri yapılırken bataryanın markasına göre kartuş alınmalıdır.

Batarya Kartuşu Değiştirme

Batarya kartuşu değişimi için ilk olarak daire su şebeke vanasının kapatılması gerekir. Bataryanın aç kapa yapıldığı kolun altında bulunan vida aylanla açılmalıdır. Aç kapa kolu çıktıktan sonra kartuş somunu sökülür ve kartuş çıkartılır. Arızalan kartuş batarya markasına bakarak alınır ve yerine takılır. Kartuş tamiri yapıldıktan sonra su şebeke vanası açılır ve değişim olan bölge test edilerek işlem sonlandırılır.

Aç Kapa Batarya Kartuş Fiyatları

Yapı itibari ile aç kapa bataryalarının iç kısmında suyu tutması için ve suya yön vermek için kartuş bulunmaktadır. Batarya kartuşu kullanıma bağlı olarak ve sudaki kireç ve kum parçalarından kaynaklı bozulmaktadır. Aç kapa batarya kartuş fiyatları bataryanın modeline ve yapısına göre farklılık göstermektedir. Su kaçıran bataryanın kartuşunu temin etmek isterseniz batarya markasından yetkili servisleri ile iletişime geçebilir ve bataryanın orijinal kartuşunu alabilirsiniz.
Aç Kapa Batarya Kartuş Fiyatları

Batarya Su Kaçırma Sorunu

Günümüzde kullanım açısından aç kapa bataryalar ilgi görmektedir. Her evde bulunan aç kapa batarya zamanla yıpranıp su kaçırmaya başlar. Oysaki kaçıran Aç Kapa Batarya Tamiri yapılabilmektedir doğru malzeme birazcık el becerisi ile batarya tamiri yapılmaktadır. Aç kapa bataryanın su kaçırma sorununu tamir etmemiz mümkündür. Eğer ki batarya tamirini yapamayacaksanız bataryanın yetkili servislerinden hizmet alabilirsiniz. Aç kapa bataryanın servisini bulamıyorsanız en yakın tesisatçıdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Aç Kapa Kartuş Modelleri Nelerdir

Aç kapa 40’lık ayaklı kartuş, 40’lık düz kartuş, 35 ayaklı kartuş, 35’lik düz kartuş, Aç kapa mix batarya kartuşu. Batarya içerisinde bulunan kartuşlar markaya göre farklılık göstermektedir. Batarya kartuşu alırken tavsiyemiz kartuşu çıkarıp ona göre almanızdır yanlış alacağınız kartuşlar bataryanıza uyum sağlamayıp su kaçırmasına sebep olacaktır.
Batarya Su Kaçırma Sorunu

Çevirmeli Bataryada Kartuş Olur mu?

Eski bataryalar tamir olur mu? Eskil bataryalarda kartuş olmaz çevirmeli bataryaların iç kısımları salmastralı olduğu için iç kısmında suyu kesen conta bulunmaktadır bu conta zamanla açınıp su kaçırmasına sebep olacaktır. Çevirmeli bataryanın tamiri için bir İngiliz anahtarı bir conta yeterli olacaktır tamir edilmesi oldukça basittir.

İlgili Makaleler

Telefon et