Basınç Düşürücü Vana Montajı

Basınç Düşürücü Nasıl Takılır 0532 580 97 29

Şebeke hatlarından yüksek basınçla gelen suyun evinizde bulunan, su ile çalışan kombi, bulaşık ve çamaşır makinesi gibi malzemelerinize zarar vermemesi için sayacın yanına takılan bir cihazdır. Basınç düşürücü vana şebekeden gelen yüksek basınçlı suyu basıncını düşürüp dairenize girmesini sağlar. Bu durumda evinizdeki cihazların bozulmasını önler. Basınç düşürücü regülatör her evde bulunması gerekmektedir.
Hemen Ara WahatsApp

Basınç Düşürücü Regülâtör Nerelerde Kullanılır?

Suyun basıncı ne zaman artar? Şebeke hatlarında kullanıma bağlı olarak gece su basıncı yükselir. Yüksek binalarda kullanım suyu üst katlara motorla basıldığı için suyun basınç oranı yükselmektedir. Bu durum tesisat sisteminin zarar görmesini ve su kaçaklarının meydana gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca evinizde su ile kullandığınız makineler sık sık arızalanacaktır. Basınç düşürücü bina, ev, ofis, villa gibi su hattı bulunan tüm hatlara uygulanmaktadır.

Basınç Düşürücü Vana

Basınç düşürücü vana evinizin tesisat girişine su sayacından sonra montaj yapılması gerekmektedir. Şebeke hattında oluşan 8 bar basınç düşürücü vana tarafından dairenize 4 bar olarak gönderilir. Bu durum tesisat sisteminin ve kullanılan makinelerin zarar görmesini önlemektedir. Basınç düşürücü vana montajı işinde uzman deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğru montaj ve doğru yapılan basınç ayarın ile cihazlarınız asla su basıncından kaynaklı zarar görmeyecektir. Sizde evinizi su basıncına karşı korumak istiyorsanız mersin geneli firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Basınç Düşürücü Ne İşe Yarıyor?

Şebekeden gelen suyun tesisat borularına ve su ile çalışan makineler zarar görmesini engellemek için daire girişine takılan cihazdır. Mersin geneli basınç düşürücü vana montajı yapan firmamızla iletişime geçebilir aklınıza takılan tüm sorulara cevap alabilirsiniz. Basınç düşürücü vanalar marka ve modellerine göre fiyatta farklılık göstermektedir. Mersin tesisat olarak göstergeli, TSE ve kaliteli ürünler kullanmaktayız. Sorunsuz ve kaliteli hizmet için firmamızla iletişime geçin.
Basınç Düşürücü Ne İşe Yarıyor

Basınç Düşürücü Vana Nereye Takılır?

Basınç düşürücü bağlayan usta, Basınç düşürücü valf bağlamak, Bina şebeke hattına basınç düşürücü montajı. Su tesisat tanzik düşürücü montajı, Su basınç regülatörü, Su basınç düşürücü vana ayarı, Basınç Düşürücü Vana Montajı ve Basınç Ayarı. Su bar düşürücü, Su bar düşürücü fiyatları, Basınç düşürücü valf montajı. Su tesisatı basınç düşürücü bağlayan firma. Basınç düşürücü, Basınç düşürücü montaj yapan firma, Su basınç düşürücü vana, Su basınç ayarlayıcıyı vanaya monte etmek, Manometreli su basınç regülâtörü montajı. Şebeke basınç düşürücü montajı, Basınç düşürücü vana montajı, Basınç düşürücü bar ayarı.
Hemen Ara WahatsApp

Basınç Düşürücü Vana Ayarı Nasıl Yapılır?

Basınç düşürücü ayarı, şebeke basıncının yüksek gelmesi durumunda tesisata düşük basınç göndermek amaçlı kullanım yerine göre basınç ayarı yapılmaktadır.

1.  Basınç vanasının altında bulunan kapak çıkartılır

2.  Aylan anahtarla basınç yeri sıkılarak ayarlamaya geçilir

3.  Basınç artırmak için saat yönünde çevrilir

4.  Basınç düşürmek için saat yönünün tersine çevrilir

5.  Basınç göstermesi izlenerek istenilen ayara getirilir

6.  Tesisata gönderilen basınç doğru ayarlanmalı

İlgili Makaleler

Telefon et