Batarya Filtresi Nasıl Temizlenir?

Batarya Filtresi Değişimi

Lavabo bataryalarını su basıncının az ve dağınık aktığını fark ederiz bu durumda batarya fitresinin tıklandığını anlarız. Musluk filtresi bataryanın uç kısmında bulunur ve su akışının düzenli akmasını sağlar. Musluk ucundaki filtre kullanıma bağlı olarak zamanla kireçlenerek tıkanmaktadır ve filtreler kolaylıkla temizlenmektedir. Musluk filtresi nasıl temizlenir diye düşünüyorsanız makalemizde size bilgi veriyoruz.

Musluk Filtresi Nasıl Sökülür?

Bataryanın yâda musluğun uç kısmında bulunan filtre İngiliz anahtarı veya pense yardımı ile sökülür. Bazı batarya modellerinde filtreler bataryaya gömülü olduğu için özel anahtar temin etmeniz gerekir. Süzgeç tıkanması su içerisinden gelen küçük kum taneleri ve kireçlenmeden kaynaklanır. Zamanla sertleşen kireç musluktan suyun az akmasına sebep olur ve su dağınık akar. Musluğun tıkanmaması için düzenli olarak filtrenin temizlenmesi gerekmektedir Batarya Filtresi Nasıl Temizlenir? sorusunu yanıt veriyoruz.
Musluk Filtresi Nasıl Sökülür

Bataryadan Su Akmıyor Sebebi?

Batarya filtresinin tıkanması sonucu su akışını kesilecektir ve su akmayacaktır. Filtre bataryanın uç kısmında bulunur, batarya filtresi kolaylıkla sökülüp takılmaktadır. Filtre temizliği yapılırken sirke kullanılır sirke filtrede oluşan kireci kolaylıkla temizlemektedir. Sökülen filtre beyaz sirke ile kolaylıkla temizlenmektedir sertleşen tortular sirke yardımı ile kolaylıkla yumuşayıp parçalanmaktadır.

Batarya Filtre Değişimi Nasıl Yapılır?

Batarya Filtresi Nasıl Temizlenir? Banyo, mutfak ve lavabo bataryalarında filtre tıkanması her evde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Batarya filtresi anahtarla sökülür de temizleme için sirke kullanılır. Batarya filtresi 3 ayrı parçadan oluşur bunlar silindir, ağ, elek kısmı tıkanır. Tıkanıklığın açılmasında sirke tar içerisine dökülür ve filtre sirke içerine konulur 30dk bekletilir 30dk sonunda filtre fırça yardımı ile temizlenir tekrar yerine monte edilerek işlem sonlandırılır.
Batarya Filtre Değişimi Nasıl Yapılır

Batarya Filtresi Nerede Bulunur?

Batarya filtresi tamir etmeye çalışmak yerine yenisi ile değiştirmek en doğru yöntemdir. Filtre içerisinde tıkanıklık oluşumu gözeneklere zarar verir tekrardan düzen tutması olanaksızdır. Batarya filtresi değişimi kolaylıkla söküldüğü gibi kolaylıkla da bulunmaktadır. Herhangi bir nalburdan tesisatçıdan yâda hırdavatçıdan alabilirsiniz. Filtrenin değişimi en doğru olan yöntemdir.
Batarya Filtresi Nerede Bulunur

İlgili Makaleler

Telefon et