Mersin Petek Temizleme

Makineli Petek Temizliği 0532 580 97 29

Kalorifer petekleri, evlerimizin en önemli ısıtma sistemlerinden biridir. Ancak düzenli olarak temizlenmediği takdirde verimi düşer ve ısınma problemleri ortaya çıkabilir. Bu makalede kalorifer petek temizleme işleminin önemini anlatacağız.

Kalorifer petekleri havayı ısıtarak evimize sıcaklı verir petek iç kanallarında biriken pas tortu ve diğer partiküller suyun akışını engeller. Bu nedenle peteklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde, peteklerin verimi azalır ve enerji tasarrufu sağlanamaz kombi yüksek derecelerde yaksanız bile evinizi ısıtamazsınız peteklerin yarısı sıcak yarısı soğuk kalır.
Hemen Ara WahatsApp

Mersin Petek Temizleme:Uygun Fiyat
Makineli petek temizliği:Garantili Hizmet
Mersin Geneli:7/24 Servis
Bizi Arayın:0532 580 97 29

Kombi ve Petekler Neden Temizlenmeli?

Kalorifer peteklerinin düzenli olarak temizlenmesi, birçok nedenden dolayı önemlidir. Öncelikle, temiz petekler daha etkili bir şekilde ısınır ve enerji tasarrufu sağlar.

Peteklerde ısınma sorunu yaşamanız muhtemeldir petek içerisinde oluşan paslı suyun devir daimî engelleyeceği için kombi kalorifer suyunu ısıtmakta zorlanacaktır. Petek içerisinde oluşan pas kombide ısınan suyun peteklerde dolaşımını engelleyeceği için ısı kaybı yaşayacaksınız bu aksi durumların önüne geçmek için petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir sizlerin de evinde işyerinde ısıtma sisteminde ısınma sorunu varsa Mersin petek temizleme firmamızla iletişime geçiniz.

Temizlenmemiş Peteklerinin Sonuçları

Kalorifer petekleri düzenli olarak temizlenmediği takdirde birçok olumsuz sonuç ortaya çıkabilir. Bunlardan en çok karşılaştığımız ısınma sorunu, kombinin sürekli arızaya geçmesi, peteklerde ısı kaybı gibi sorunlar çıkar ve enerji tasarrufu sağlanamaz.

Ayrıca, faturaların kabarık gelmesi kombinin gürültülü çalışması problemlerine neden olabilir. Kirli peteklerin temizlenmemesi durumunda, bu sorunlar daha da kötüleşebilir ve kombi sistemi arızalanabileceği gibi masraflı bir tamir sürecinin başlamasına yol açabilir.
Mersin petek temizleme

Kalorifer Petek Temizleme Yöntemleri

Kalorifer petekleri, farklı yöntemlerle temizlenmektedir. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır: Kimyasal temizlik, makineli petek temizliği ve çift yönlü cihazla petek temizliği.
Hemen Ara WahatsApp

Makineli petek temizliği, kimyasalla petek temizliği ile petek içerisinde oluşan paslara etkili bir yöntemdir petek kanallarına gönderilen kimyasal iç kısımda oluşan pasları yumuşatıp petek temizleme cihazının daha iyi temizlemesine neden olmaktadır.

Makineli petek temizliği, gelişen teknoloji ile artık petek içerisinde oluşan pas ve korozyonun çıkartılarak kalorifer sisteminin sağlıklı çalışması mümkün olmaktadır. Makine ile peteklerin temizliği sorunsuz tamamlanmaktadır yakıt tasarrufu ve ısı artışı için makineli petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Çift yönlü cihazla petek temizliği, kalorifer ısıtma sistemine temizlik için cihaz bağlandıktan sonra ilk olarak sıcak hattından temizlik uygulanır. Temiz su gelene kadar cihazla işlem devam eder. Temizlenen peteğin alt köşelerde ve kanallarda sıkışan pas kalmaması için tersten yani peteğin soğuk hattından temizliğe başlanır bu uygulama peteğin içerisinde en ufak pas ve partikül kalmayana kadar devam edilir. Çift yönlü cihazla petek temizliği her sene yapılması gereken bir uygulamadır.

Kombi Petek Temizleme

Kombi ve kalorifer petekleri, düzenli olarak temizlenmelidir. Genel olarak, peteklerin yılda en az bir kez temizlenmesi önerilir. Evinizde ısı kaybı olmaması için yapılması gereken işlemdir petek içerisinde oluşan tortular suyun döngüsü ile sökülüp kombinin kanallarını ve filtrelerini tıkayarak arızaya geçmesine neden olmaktadır. Kombi içerisinde biriken pas suyun döngüsünü etkileyeceği için ısınma problemleri başlayacaktır ve kombinizi yüksek derecede yaksanız bile peteklerde ısı artışı olmayacaktır.

Ayrıca, kalorifer petekleri yeni takıldığında da temizlenmelidir. Çünkü montaj sırasında peteklerde kom harç gibi diğer partiküller içerisine birikebilir. Bu nedenle, yeni takılan peteklerin de temizlenmesi gerekmektedir aksi durumda kombiniz ve ısıtma sistemi zarar görecektir.

Makineli Petek Temizliği

Soğuk havalarda kombiyi çalıştırma gereksinimi duyduğumuzda peklerde ısınma sorunları ortaya çıkmaktadır. Evimizde peteklerde ısınma farklılığı oluşması petek içerisinde oluşan pas ve tortunun petek kanallarını tıkamasından kaynaklanmaktadır. Kanalları tıkanan peteklerde ısı verimi azalacağı için makineli petek temizliği yapılması gerekmektedir. Makine ile petek temizliği yapmak sistem içerisinde oluşan pasın çıkarılmasına ve ısıtma sisteminin verimli çalışmasını sağlayacaktır. Kombi çalıştığı zaman odalardaki peteklerde ısı farkı oluşmaması için makineli petek temizleme yapılması gerekmektedir.  Mersin petek temizleme servisi olarak uzman ekibimiz ve gelişmiş cihazlarımızla en doğru şekilde ısıtma sisteminizi cihazlarla temizleyelim.
Makineli Petek Temizliği

Peteklerde Isınma Sorunu

Kış aylarında peteklerde ısınma sorunu problemleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır peteğin altı ısınmıyor veya petekte bir kısım ısınmıyor gibi şeyler duyuyoruz. Bunun başlıca nedeni peteklerin düzenli olarak temizlenmemesinden kaynaklı olmaktadır. Petek içerisinde oluşan kireç, pas peteği tıkayıp suyun petek içerisinden geçmesini engellemektedir kombiden gelen sıcak su peteklerde dönüşüm yapamayacağı için peteğin tıkalı kısımlarında ısınma sorunu oluşacaktır.

Petek ısınmıyor çözümü? Petekler ısınmıyor ne yapmalıyım diye düşünüyoruz bu sorunun önüne geçilmesinin tek yolu ilaçlı petek temizliği yapılmasıdır. Petek temizliği aktif olarak ger yıl yapılması gerekmektedir petek temizliği yapılmayan sistemlerde peteklerde ısınma sorunu kaçınılmazdır. Temizlenmeyen kalorifer peteklerinde ısınma sorunu yaşanması kaçınılmazdır kombi yüksek ısılarda yüksek derecelerde yansa bile kombiye yakın petekler ısınacak ve uzak peteklerde ısınma sorunu oluşacaktır.
Hemen Ara WahatsApp

Kalorifer Petek Temizleme Hizmetleri

Kalorifer peteklerini profesyonel ustalarımız ve gelişmiş cihazlarımız tarafından temizlenmektedir. Mersin’de faaliyet gösteren firmamız sorunsuz hizmet için deneyimini her gecen gün artırmaktadır kalorifer petek temizleme işlemi bilinçli yapılması gereken uygulamadır. Hatalı ve yanlış yapılan temizleme işlemi kombiye ve peteklere zarar verecektir sizde hatalı temizleme işlemine maruz kalmamak için konusunda uzman ustalarımız ile görüşebilir kalorifer petek temizleme hakkında aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Ayrıca, profesyonel sunan firmamız petek temizliği yapıldıktan sonra kombiyi çalıştırıp temizliğin peteklerde olan etkisini test ederek ısınma farkını gözlemlemektedir. Temizlik sonrası peteklerde sorun varsa petekleri tekrardan temizleyerek ısınma sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Kombi Petek Pas Temizliği

Kombi petek pas temizliği, evdeki ısınma sistemi için oldukça önemlidir. Bu işlem sayesinde kombi petekleri içinde biriken pas, tortu gibi maddeler temizlenerek, kombinin daha verimli çalışması peteklerde eşit ısı yayılması sağlanır. Ayrıca kirlenmiş petekler, evdeki hava kalitesini de olumsuz etkiler. Kirli petekler, evinizi ısıtamaz, evdeki hava ısısının düşmesine neden olur. Bu nedenle kombi petek pas temizliği hem sağlıklı bir ortam sağlamak hem de enerji tasarrufu yapmak için önemlidir.

Ayrıca kombi petek pas temizliği, ısıtma sisteminin enerji tasarrufu yapmasına da yardımcı olur. Kirlenmiş, tıkanmış peteklerin kombinin daha fazla enerji harcamasına neden olduğu ve ısıtma sorunu yaşandığı bilinmektedir. Bu nedenle düzenli olarak kombi petek pas temizliği yaptırmak hem enerji tasarrufu sağlar hem de kombinin ve peteklerin ömrünü uzatır.

Doğalgaz Peteklerinin Temizliği

Doğalgaz petek temizleme işlemi ne zaman yapılmalı? Doğalgaz peteklerini yapı itibari ile demir malzemeden yapıldığı için paslanma olması kaçınılmazdır. Bu sebepten en az senede 1 defa kombi petek temizliği yapılması gerekmektedir. Mersin petek temizleme firması olarak temizlik esnasında kullandığımız malzeme ve cihazlar profesyonel olarak üretilen cihazlardır. Peteklerin temizlenmesi oldukça önemlidir sorunsuz ısınma ve kabarık gelen faturalara çözüm bulmak istiyorsanız mersin petek temizleme firmamızla iletişime geçin doğalgaz petek temizliğini işinde uzman ustalarımızla yapalım ısınma sorununu ve olası arızaların önüne gecelim.

Kombi Petek Paslanması Neden Olur?

Kombi peteklerinin paslanmasına neden olan birçok faktör vardır. Bunların başında suyun kalitesi gelir. Sert su, peteklerin içinde biriken kireç ve minerallerin birikmesine neden olur. Bu da peteklerin zamanla paslanmasına tıkanmasına ve ısı veriminin azalmasına yol açar.

Ayrıca peteklerin yanlış kullanımı da paslanmaya neden olabilir. Örneğin, peteklerin üzerine eşya koymak, hava akışını engelleyerek peteklerin ısısının artmasına ve dolayısıyla paslanmaya neden olabilir. Kombi ve peteklerin doğru kullanımı paslanma ve ısı kaybı sorununu en aza düşürmektedir.
Hemen Ara WahatsApp Petek Temizliği

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek pas temizliği, sadece deneyimli ve bilgili ustalar tarafından yapılmalıdır. Bunun için öncelikle peteklerin suyunu boşaltmak ve hatta cihazın bağlanması gerekiyor. Ardından her bir petek özel bir solüsyon ile temizlenir tekrar su doldurulur. Petek temizliği bittiği zaman kombi filtresi temizlenir peteklerin havası alınır kombi çalıştırılır petekler denenip işlem sonlandırılır.

Ancak bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, peteklerin içindeki kir ve pasın tamamen temizlendiğinden emin olunmalıdır. Ayrıca peteklerin zarar görmemesi için doğru solüsyon ve doğru basınçta cihaz kullanılmalıdır. Mersin Tesisat olarak profesyonel gelişmiş cihazlarla deneyimli ustalarımız petek temizliğini sorunsuz yapmaktadır evinizde ısınma sorunu varsa bizimle iletişime geçin en kısa sürede kalorifer sistemini en doğru şekilde temizleyelim.

Petek Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Kombi petek pas temizliği, düzenli olarak yapılması gereken zaruri bir işlemdir. Genellikle yılda bir kez kombi petek pas temizliği yaptırmak yeterli olacaktır. Ancak peteklerin kullanım yoğunluğuna ve suyun kalitesine göre bu süre değişebilir merkezi sistem petek temizliğinde bu sürenin yılda 2 defa yapıldığı görünmektedir.

Eğer peteklerde paslanma ısınma sorunu veya tıkanıklık gibi sorunlar peteğin kalitesine bağlı olarak sıklıkla yaşanıyorsa, petek pas temizliği daha sık yapılmalıdır. Ayrıca yeni bir kombi takıldığında da mutlaka peteklerin pas temizliği yapılmalıdır peteklerde oluşan pasın yeni kombiye zarar vermemesi için kesinlikle petek temizliği yapılması gerekmektedir.

Mersin Petek Temizleme Fiyatları

Mersin petek temizleme fiyatı, kombi petek ısıtma sisteminin temizliği ve bakımı peteğin sayısı, dairenin konumu gibi etkenlerden kaynaklı farklılık göstermektedir. Evinizde yada iş yerinizde yaptıracağınız Mersin petek temizleme uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Mersin petek temizleme servislerimizle iletişime geçiniz.

Mersin petek temizliği fiyatı

Daire petek temizliği750 – 1000 
Dubleks petek temizliği1250 – 1500 
İş yeri petek temizliği Fiyat Sorun

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek koruyucu Kimyasal

Petek koruyucu kimyasalın peteklerin paslanmasını korozyona uğramasını geciktirmektedir. Tesisata kombi petek koruyucu kimyasal konulması ısıtma sistemini koruyacağı gibi yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Koruyucu kimyasalın görevinden bir tanesi petek ve hat üzerinde paslanmayı önleyerek kombi ateşleme sistemine temiz su gitmesini sağlayacaktır bu durumda kombi petek sisteminin kullanım ömrünü uzatarak daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Mersin de petek temizliği yaptığımız dairde sistem koruyucu kimyasalın konulmasını öneriyoruz sizin onayınızla ısıtma sistem petek sayısına göre yeterli koruyucuyu sisteme ekleyip temizlik işlemini sonlandırıyoruz.
Hemen Ara WahatsApp

Petek Temizliğinde Profesyonel Yardım Alın

Petek temizliği, sanıldığı kadar basit bir işlem değildir deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle eski ve paslanmış peteklerin temizlenmesi konusunda uzman yardımı almak gerekebilir firmamız yılların vermiş olduğu deneyimle eskimiş peteklerde pas temizliğini garantili yapmaktadır. Petek pas temizliği işlemini profesyonel bir firma veya kişiye yaptırmak hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca profesyonel petek temizliği hizmetleri, peteklerin tamamen temizlenmesini ve kombinin daha verimli çalışmasını sağlar.

Mersin geneli hizmet veren firmamızdan petek temizliği konusunda yardım alabilirsiniz. Sorunsuz hizmet kaliteli işçilik sunan firmamız deneyimli ustalarımız ile ısınma sorununu ortadan kaldırıyoruz evinizde ısınma sorunu yaşıyorsanız Mersin petek temizleme firmamızla iletişime geçiniz petek temizliğini en doğru şekilde yapalım.

İlgili Makaleler

Telefon et