Banyoda Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Banyo su kaçağı tespiti 0532 580 97 29

Evinizin banyo tesisatında su sızıntısı olması alt kat komşunun tavanından su damlaması, duvarların kabarması, nem kokusu ve boyanın dökülmesi gibi sorunlara yol açmaktadır. Banyo su kaçağı hızlıca bulunması gerekmektedir aksı durumda size daha maliyetli sorunlar açacaktır. Banyo tesisatında meydana gelen su kaçağının bulunmasında mersin geneli firmamızı arayabilir sızıntının durumuna göre tespit ve tamir bilgisi alabilirsiniz. Firmamız banyo su kaçağının bulunması konusunda gelişmiş kameralı sistemler kullanarak sorunu en kısa sürece çözüp ortadan kaldırmaktadır.
Hemen Ara WahatsApp

Banyo Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Banyo tesisatında su kaçağı varsa öncelikle uzman tesisat firması çağırmanız gerekmektedir. Tesisat sistemi fayansların altında kaldığı için kaçağın olduğu yer gözle görülmemektedir. Banyo su kaçak tespit konusunda umsan firmamız gelişmiş kameralı cihazlar ile banyoda olan su kaçağının tam olarak yerini bulmakta ve tamir işlemini gerçekleştirmektedir. Peki, banyoda su kaçağı nasıl bulunur? Öncelikle kameralı sistemlerle banyo tesisat kontrolü yaparız kaçak olan bölgeyi bulup işleme başlarız. Tesisat sistemine özel cihazlar kullanarak basınç uygulayıp sıcak su kaçağı veya soğuk su kaçağı olup olmadığını kontrol ederiz tesisat sisteminde tespit ettiğimiz kaçak akustik cihazla noktasal olarak bulup sizin onayınızla tamir işlemine başlarız.

Gelişmiş cihazlar ile banyo su kaçağı tespit işlemi sayesin de banyonuz minimum olarak kırılır ve tamir işlemi gerçekleştirilir. Banyonuzun su kaçağından kaynaklı hasar görmemesi için su kaçağının en kısa sürede bulunması gerekir banyo tesisatında su kaçağı onarımı yapılmadı size maddi olarak masraf açacaktır. Banyo su kaçağı konusunda Mersin geneli hizmet veren firmamız banyo tesisatı su sızıntısının bulunmasında kameralı cihazlar ile sizlere sorunsuz hizmet vermektedir.
Banyo su kaçağı tespiti

Banyoda Su Kaçağı Neden Oluşur?

Banyo su kaçağı birçok evde meydana gelen sıkıntılı bir süreçtir. banyoda su kaçağının oluşmasında faklı farklı nedenler vardır banyo su kaçağının nedenlerinin bilinmesi su sızıntısının olduğu yerin bulunmasında doğru çözümler sunmaktadır. Banyo su kaçağının nedenleri başlıca şunlardır;

 1. Fayans derz aralarının kavlaması ile oluşan su kaçağı
 2. Banyo klozetinin alta su kaçırması
 3. Hatalı yapılan tesisat ve montaj hataları
 4. Malzeme kalitesinin düşük olması
 5. Pissu gider borularında kırık, çatlak olması
 6. Tesisat basıncının fazla olması
 7. Tesisat borularının eskimiş ve yıpranmış olması

Tesisat sistemi demir boru ile yapılmışsa ve eskimişse boruların yenilenmesini öneriyoruz. Demir borular zamanla paslanacağı için sürekli arıza çıkaracaktır ve maliyetinizi artıracaktır. Plastik tesisat boruları demir tesisata göre daha kullanışlı olsa da zamanla plastik sertleşip su kaçırmasına neden olmaktadır. Eski binaların tesisatlarında yenileme yapmak en doğru çözüm olacaktır.
Hemen Ara WahatsApp

Banyo Su Kaçağı Bulma Yöntemleri?

Banyo tesisatında oluşan su kaçağı farklı yöntemlerle bulunup tamiri yapılmaktadır banyo su kaçağının türüne ve nedenine göre farklı ekipmanlar kullanılarak kaçak bulunmaktadır. Banyo su kaçağının tespit edilmesi ve bulunması için kullanılan başlıca yöntemleri sıraladık.

 • Kameralı banyo su kaçağı bulma
 • Dinleme yapılarak banyo su kaçağı bulma
 • Endoskop kamera ile banyo su kaçağı bulma
 • Kırarak banyo su kaçağı bulma

Banyo su kaçağının bulunması konusunda kaçağını durumuna göre en doğru yöntemi kullanmaktayız. Banyo tesisat borularında su kaçağı bulma, banyo gider borusunda su kaçağı bulma, banyonun alt kata damlama sorunu, banyo duvarının ıslanması gibi sorunlar firmamız tarafından en doğru şekilde bulunup tamir işlemi gerçekleşmektedir.

Banyo Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su tesisat borularının en çok bulunduğu yer olan banyolarda sıklıkla su kaşağı oluşmaktadır. Banyo su sızıntısının yerinin ve sebebinin bulunası kameralı sistem cihazlarla artık mümkün olmuştur. Banyo su kaçağının bulunmasında profesyonel uzman firmamızdan destek almanız gerekir.

Kameralı banyo su kaçağı bulma sonrasında tamir işlemi gerçekleşmesi gerekir. Kaçağın bulunduğu yer ve sızıntının durumuna göre tamir işlemi yapılmaktadır. Tesisat borularında oluşan kacaklar minimum kırımla tamir edilirken pissu gider borusunda oluşan kaçağın tamiri biraz daha sıkıntılı olmaktadır. Banyo su kaçağı tamiri en doğru şekilde yapılmalıdır bunun için Mersin geneli hizmet veren firmamızdan her türlü bilgi ve destek alabilirsiniz.
Banyo Tesisatı Su Sızıntısı Bulma

Banyo Tesisatı Su Sızıntısı Bulma

Banyo tesisatında oluşan su kaçağı sıklıkla ekleme malzemelerinden çıkmaktadır. Hatalı yapılan montaj işlerinde boru ek yerlerinde su sızıntısı oluşmaktadır. Tesisat boruları zemin altında kaldığı için kaçağın yeri görünmemektedir. Zemin altı banyo su kaçağı bulma işlemi deneyimli ustalarımız tarafından kameralı cihazlarla kolaylıkla bulunmaktadır. Sizinde evinizde su sızıntısı, banyo su kaçağı varsa firmamızla iletişime geçebilir su kaçağını sorunsuz bir şekilde ustalarımıza tespit ve tamirini yaptırabilirsiniz.
Hemen Ara WahatsApp

Banyo Alt Kata Su Damlaması

Banyo tesisat borularından alt kata su kaçırması sorununa sıklıkla karşılaşıyoruz. Tesisat borularında su kaçağı olduğu zaman alt kata damlama yapmaktadır. Banyo tesisatı su kaçağı en kısa sürede yapılmasa alt kata ve kendi dairenize zarar vermeye devam edecektir. Banyo su kaçağının bulunması kameralı su kaçak tespit cihazları ile mümkündür. Firmamızda bulunan bilgisayarlı cihazla banyo su kaçağını sorunsuz bulalım banyo gider borularında su kaçağı, banyo tesisat borularında su kaçağı, banyo gider borularında su kaçağı hizmetleri vermekteyiz.

İlgili Makaleler

Telefon et