Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm?

Kombi Neden Su Eksiltir?

Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm? Evimizde daimi kullandığımız kombi ısıtma sistemi zamanla arızalanıp kalorifer su basıncının düşme sorunu yaşanmaktadır. Kombilerde su basıncının düşmesi meydana geldiğinde su doldurulup bu sorun çözülmeye çalışılmaktayız. Oysaki kombinin su azaltmasının birden fazla sebebi bulunmaktadır. Kombi basıncı neden düşer diye düşünüyorsanız kombinin su eksiltmesinin başlıca sebebi zenin altından giden tesisat borularında oluşan su kaçağıdır. Kombi neden su eksiltir diye düşünmeyin Mersin su tesisatçısı firmamızı arayın gelişmiş cihazlarla su kombi su kaçağını bulalım.

Kombi Suyu Neden Eksiltir?

Kombinin suyunun azalması 2 veya 3 ayda bir gerçekleşiyorsa bu olağan bir durumdur. Isınan suda olası buharlaşmalar su basıncını azda olsa düşmesine sebep olacaktır. Kombi su doldurma vanasını açarak su basıncını 1,5 bar olacak şekilde tamamlayıp kullanabiliriz. Kombi sisteminin basıncı ideal olarak 1,5 ile 2 bar arasıdır kombiye su doldurma işleminde basıncın fazla artması oluşursa kalorifer su boşaltma vanası açılabilir ve kombi basıncı doğru seviyeye getirilebilir.

Eğer kombi su basıncı sıklıkla düşüyor ve sıfır barlara yaklaşıyorsa bu durum ısıtma sisteminde sorun olduğu anlamına gelir. Peteklerin su basıncının azalması kombiyi arızaya geçirip kendini korumaya alarak arızaya gemcesine sebep olacaktır. Kombi su basıncı sürekli düşüyor ise kombinin markasına göre yetkili servis çağırıp arızanın tespitini yaptırmanız gerekmektedir.

Kombi Su Eksiltme Sorunu

Kalorifer sisteminde su kaybının farklı sebepleri olabilir kombi su eksiltmesinin başlıca sebepleri?

  • Kombi tesisatında su kaçağı

Kombi su eksiltme sorunu olarak en başta tesisat su kaçağı gelmektedir. Kalorifer tesisatında oluşan su kaçağı su basıncının hızlıca düşmesine ve kombinin arızaya geçmesine sebep olmaktadır. Kalorifer tesisatında su kaçağı bulma hızlı bir şekilde çözüm bulunmaz ise evinizde kabarma nemlenme veya alt kata su damlaması olarak sorunu büyütmektedir. Kalorifer tesisatında su kaçağı varise nesrin kalorifer su kaçağı bulma firmamızla iletişime geçebilir kırmadan kalorifer su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz.

  • Kombi Eşanjörü

Kombi ısıtma eşanjör de çatlak varsa bu sorunun çözümü ve tespiti zorlaşmaktadır. Kombiden su eksilmesine neden olan çatlak eşanjör ısı ile buharlaşıp kaybolmaktadır bu durum ise bulunması zor kombi su eksiltme sorunu olarak ortaya çıkmaktadır.

  • Kombi Genleşme Tankı

Her kombide bulunan genleşme tüpü ısınan suyun genleşmesini alarak barın yükselmesini önlemek için bulunur. Genleşme tankı içerisinde şamyel bulunmaktadır. Şamyel 1 bar hava ile doldurulup ısınan kombi su basıncı genleşme dolayısı ile basıncının artmaması ve kombiye zarar vermemesi için kullanılır. Genleşme tankı içerisinde şamyel patlak olabilir yada havası azalmış olabilir bu durumda kombi su basıncının azalması yaşanmaktadır.

  • Kombi bakımının geciktirilmesi
  • Kombiye su doldurma vanası arızalanması
  • Kombi içerisine su fazla doldurulması
  • Kombi emniyet ventili bozuk olması
  • Kombi aşırı eskimesi ömrünün bitmesi

Kombi sisteminde su eksilmesi varsa bu durumun çözümü bulunmaktadır öncelikle kombi marka ve modeline göre yetkili servislerden destek almalısınız. Kombide arıza olmayıp tesisatta kaçak varsa firmamızla iletişime geçebilir kombi su kaçağını buldurabilirsiniz.
Kombi Su Eksiltiyor Ne Yapmalıyım

Kombi Su Eksiltiyor Ne Yapmalıyım?

Kombi su eksiltiyor surunu nedir diye düşünüyorsanız bu sorunu gözlemlemelisiniz. Kombi su basıncı ne sıklıkla azaldığını tespit etmelisiniz. Kombi su eksiltme durumunu günlük yaşıyorsanız muhtemelen tesisatta kaçak var demektir. Böyle bir durumda kalorifer su kaçağı bulma işlemini uygulanması gerekmektedir. Kombi su basıncı 2 ayda bir düşüyorsa bunun için bir şey yapmanıza gerek yok bu olağan bir durumdur. Kombi su basıncı düşmesi olduğunda kombinin basını 1.5 bas ayarlayıp kombiyi çalıştırdığınızda yükselme oluyor kombiyi kapattığınızda düşme yaşanıyorsa yetkili servis ile yardım almalısınız genleşme tankında sorun var demektir.

Kombi Su Basıncı Yükseltme?

Kombinin suyu zamanla eksilebilir bu durumda kombi su basıncını yükseltme yapılmalıdır. Kombi sisteminde bulunan su basıncı 1.5 bas olmalıdır. Kombi su basıncı 1 barın altına düşmüşse kombi arızaya geçer ve kendini korumaya alır çalışmaz bu durum su basıncını doğru seviyeye (1,5 bar) çıkarttığınız zaman düzelir ve kombi çalışmaya başlar. Kombi su basıncı düştüğünde dolum esnasında su basıncını 2.5 barın üzerine çıkardığınızda kombi emniyet ventilini açar ve fazla suyu kombinin alt kısmından atması sağlanır. Sizin yapmanız gereken kombinin altındaki su dolum vanası açılarak su basıncını doğru şekilde doldurmaktır.

Kombi Su Eksiltmesi Çözümü?

Kombi tesisatında su basıncı düşüyorsa sistem kameralı cihazlarla kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Eğer kombi su kaçağı var ise su kaçağının yeri tespit edilir ve onarımı gerçekleştirilir. Kameralı kombi su kaçağı bulma yöntemi ile tesisat borularının geçtiği yerlerin kırılması önlenir ve minimum kırımla tamir işlemi gerçekleştirilmektedir.

Eğer kombi tesisatında sorun olmayıp kombi basıncı düşmeye devam ediyorsa kombi yetkili servisini arayıp destek isteyebilirsiniz. Evinize gelen servis ekipleri kombi içerisinde olası su kaçağı yaratan arızalı parçayı bulup tamir ve onarım işlemini gerçekleştirmektedir.

Kalorifer Borularında Kırmadan Kaçak Tamiri

Kalorifer tesisatında Kimyasalla kombi su kaçak onarımı yapılmaktadır. Firmamız su kaçağını gelişen teknolojik cihazlarla bulup onarımını yapmaktadır. Eğer kalorifer su kaçağı kırılması maliyetli bir yerde çıkarsa bu durumda kalorifer su kaçağı önleme kimyasalı kullanmaktadır. Kimyasalla kacak onarım yöntemi etkile ve kesin sonuçlar elde edilmektedir. Kalorifer tesisatında küçük su sızıntılarını önleme ve onarım açısından etkili sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Kalorifer su kaçağı onarımı yapımında kullandığımız DR REPP kaçak giderici kimyasal ile sorunsuz garantili hizmet vermekteyiz.

Eğer kalorifer su kaçağı oluşan yer büyük ve boruda çatlak varsa bu durumda kameralı kalorifer kaçağı bulma işlemi uygulanmaktadır. Kalorifer su kaçağını kamera ile bulmak profesyonel hizmet veren mersin tesisat firmamızla iletişime geçebilir sorunsuz hizmet alabilirsiniz.
Kalorifer Borularında Kırmadan Kaçak Tamiri

Kombi Tesisatında Kaçak Olmadığı Halde Su Basıncı Düşmesi

Isıtma sisteminde kullanılan kombi ve peteklerin arıza ve onarımının hızlıca yapılması gerekmektedir. Kalorifer borularında su kaçağı olmadığı halde su basıncının azalması kombi içerisinde arızalı bir parçanın olduğunun anlamına almaktadır. Kombi eşanjör sisteminde delik çatlak olması, genleşme tankında sorun olması, üç yollu vananın arızalanması, emniyet ventili arızalanması gibi sorunlar oluştuğu zaman kombide su basıncının düşmesi kaçınılmazdır. Bu olasılıklar durumunda doğru tespit yapılması için yetkili servislerle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Kombi su kaçağı tespiti ve onarımı yapılması gereken bir arızadır. Kombi ısıtma sisteminin doğru çalışabilmesi için su kaçağının onarımı yapılmalıdır. kalorifer tesisatında kaçak olması kombi de su basıncının azalmasına ve kombinin arızaya geçmesine sebep olmaktadır.

Mersin de faaliyetini sürdüren firmamız kalorifer su kaçaklarını gelişmiş kameralı cihazlarla bulup tamirini yapmaktayız. Bulunmayan yâda onarımı maliyetli olan kalorifer su kaçağının yapımında DR REPP kalorifer kaçak önleme kimyasalı kullanarak kaçağın giderilmesini gerçekleştiriyoruz.

İlgili Makaleler

Telefon et