Alüminyum Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Alüminyum petek temizleme 0532 580 97 29

Alüminyum petek olan evlerde alüminyum petek temizliği nasıl yapılır sorusunu sıklıkla duymaktayız. Alüminyum petekler hassas ve iç kanalları dar olduğu için titizlikle temizlenmelidir. Alüminyum petekler düzgün temizlenmediği zaman ısı verimi alınamaz. Alurad petek temizliği, alurad radyatör temizleme ve alüminyum petek yıkama işlemi normal peteklere nazaran daha uzun sürmektedir ve detaylı temizlik yapılmalıdır.

Alüminyum petek temizliği yapılırken kullanılan cihaz ve deneyimli ustanın çok önemi vardır. Alüminyum petek temizleme işlemi yüksek basınçlı ve çift yönlü makineler ile yapılmasa peteklerden istenilen verim alınamamaktadır.
Hemen Ara WahatsApp

Alüminyum Peteklerde Temizlik Yapılır mı?

Alüminyum Petek Temizliği Yapılır mı? Diye araştırıyoruz, evinizde kombi sistemine alüminyum petek bağlı ise petek temizliğini her sene yaptırmanız gerekmektedir. Alüminyum petek içerisinde oluşan kireç ve balçık peteğin kanallarını tıkaması sonucu ısı verimi sağlanmayacaktır. İçerisi tıkanan petekleri her yıl temizlenmediği takdirde petek kanalları körleşip açılması zorlaşacaktır.

Alüminyum petek içerisinde kireçlenme oluşturduğu için mersin tesisat olarak ilaçlı temizliği tavsiye etmiyoruz. Alüminyum petekler hassas malzemeden yapıldığı için ilaç ve kimyasalla temizliklerde delinme riski çok olmaktadır.

Alüminyum Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Evinizde veya iş yerinizde alüminyum petek sistemi varsa firmamızı arayıp Alurad Alüminyum petek temizleme, Alurad alüminyum radyatör temizliği konularında her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Alüminyum peteklerde kireçlenme oluşacağı için tıkanma ciddi anlamda ısı verimi düşecektir.

  1. Alüminyum petekleri yılda 1 defa temizlik yapılması gerekmektedir.
  2. Alüminyum petek kanalları dar olduğu için aşırı tıkanmalar temizlikle açılmamaktadır
  3. Alüminyum petek temizliği ile Peteklerin alt ve üst kısımları eşit sıcaklıkta olmaktadır
  4. Alüminyum petek temizliği ile %40 ısı atıştı %30 yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Alüminyum Petek Temizliği

Alüminyum petek temizliği basınçlı çift yönlü makine ile yapılmaktadır. Mersin’de faaliyet gösteren firmamız alüminyum peteklerin temizliğini petekleri sökmeden etrafı batırmadan konusunda uzman ustalarımız ve gelişmiş makineler sayesinde sorunsuz yapmaktadır. Alüminyum peteklerde fabrikanın verdiği garanti kapsamı bozulmaması için kimyasalla alüminyum petek temizliği yapmamaktayız.  Kombi altından yada banyoda havlupandan cihaz bağlanıp evinizi batırmadan temizliyoruz.

Alüminyum peteklerin temizliği bittiği zaman kombi filtresini temizliyor sistemin suyunu doldurup peteklerde hava alınma işlemi yapıldıktan sonra temizlik tamamlanmış oluyor. Mersin ve ilçelerinde profesyonel alüminyum petek temizliği yaptırmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilir. Alüminyum petek temizleme konusunda aklınıza takılan tüm soruları firmamızı arayıp öğrenebilirsiniz.

Alurad petek temizliği Gereklimi

Isıtma sisteminizde alüminyum petek yapılı ise, temizlik yapacak firmanın tecrübeli ve işinde uzman olması önemlidir. Alüminyum peteklerin temizliği hassas bir işlemdir temizlik esnasında peteklere zarar vermeden titizlikle yapılmalıdır. Alüminyum petekler hassas olduğu için normal petek temizliği yapılır gibi yapılmamaktadır.

Alüminyum petek temizliği yaptıracaksanız kesinlikle kimyasal kullanılmadığından emin olun petek temizleme kimyasalları asit içerikli olduğu için alüminyum peteklerinize zarar vermektedir. Alüminyum petekler çift yönlü makine kullanılarak sadece su ile temizlenmesi gerekmektedir.
Hemen Ara WahatsApp

Alüminyum Kalorifer Petek Temizliği

Alüminyum peteklerin temizlenmesi makine işliğinde tek tek yapılması gerekmektedir. Sisteme bağlanan makinenin petek içerisinde oluşan pası tamamen çıkarması için sistemde bulunan tüm petekler kapatılır. Sadece 1 petek açılır ve bakine içerisine basınçlı su gönderip petek içerisinde oluşan kireç tortu oluşumunu sökerek çıkartır.

Alüminyum alurad petek temizliği, yapılırken sisteme uygulanan basınç kontrol altında tutulmalıdır. Hassas olan alüminyum petekler fazla basınçtan zarar görmemesi için tün sistemin titizlikle temizlenmesi önemlidir. Mersin geneli firmamızı arayınız alüminyum petek temizliğini profesyonellikle yapalım.
Alüminyum Petek Temizliği

Cihazla Alüminyum Petek Temizliği

Makine ile Alüminyum Petek Temizliği oldukça zor bir uygulamadır. Alüminyum petek kanalları yapısı itibari ile dar olması sonucu gözler kireç tıkanarak cif yönlü makine ile temizlenmesi gerekir önce sıcak hattan basınç uygulanır. Sistemden temiz su geldikten sonra alüminyum petek temizleme makinesi ile radyatörün soğuk kısmından basınç uygulanarak petek içerisinde oluşan kireçler tamamen temizlenir. Cihazla alüminyum petek temizliği esnasında kesinlikle kimyasal kullanılmasını önermiyoruz.

Uzun zaman temizlenmeyen alüminyum peteklerde su kanallarında oluşan tıkanıklığın açılmama riski fazlalaşır. Kanalları tıkanan alüminyum peteklerin temizlenmesinde şişleme yapılarak temizlenmesi gerekmektedir. Alüminyum peteklerde şişleme işlemini alurad servisleri yada üretim yerleri ile iletişime geçilmelidir.

Alüminyum Peteklerin Altı Neden Isınmaz?

Alüminyum alurad petekler kullanım zamanına bağlı içerisinde kireç ve tortulaşma oluşmaktadır. Petek içerisinde oluşan tortulaşma suyun döngüsü ile peteğin alt kısmına dökülmektedir. Zamanla peteğin alt kanalları tıkanıp kanalların çalışmamasına neden olmaktadır. Bu durum peteğin üstü sıcak altı soğuk olmasına neden olur. Alüminyum alurad peteklerin her köşesinin eşit ısınması için mutlaka petek temizliği yapılması gerekmektedir.
Hemen Ara WahatsApp

Alüminyum Peteklerde Temizlik

Alüminyum peteklerin temizlenmesi ortalama her yıl yapılası gerekmektedir.  İstisna durumlarda bu süre kısalmaktadır örneğin suların aşırı kireçli olması ve kombiyi yüksek derecede yakmak alüminyum peteklerinde kireçlenmeyi hızlandıracaktır. Alurad kalorifer peteklerinin düzenli temizlenmesi peteğin ömrünü uzatır, kombi parçalarının sık arızalanmasını önler, yakıtta ve ısınmada fayda sağlar.

İlgili Makaleler

Telefon et